Covid-19 Korona Virüs Salgını Kapsamında Alınan Tedbirler

            Adliyemizde görev yapan Hakim, Cumhuriyt Savcısı ve personel ile Avukatların, iş sahiplerinin ve Adliyemize gelen ziyaretçilerin hastalık bulaşına maruz kalmaması için çeşitli tedbirler alınmıştır.

           1. Hakim, Cumhuriyet Savcısı ve personele günlük kullanımlarına yetecek kadar tek kullanılmık maske, eldiven, siperlik  dağıtılmıştır. Ayrıca Makam odalrında ve kalemlerde kullanılmak üzere yeteri kadar  dezenfektan dağıtılmaktadır.

            2. Adliye binasına giriş ve çıkışlarında sosyal mesafenin korunarak virüs bulaşının önlenmesi amacıyla sosyal mesafeyi koruyacak şekilde bekleme noktaları belirlenerek zemine işaretlenmiştir. Ayırca binaya giren ve çıkan vatandaşlarımız arasında da sosyal mesafe sağlamak amacıyla giriş ve çıkışlar ikiye bölünerek gerekli önlemler alınmıştır.

           3.  Adliye yemekhanesinin kapasitesi nedeni ile yemekler tek kullanımlık tabaklarda paket olarak verilmekte ve personel tarafından sosyal mesafeye dikkat edilerek uygun yerde yenilmektedir.

          4. Hakim, Cumhuriyet Savcısı makam odaları, duruşma salonları, kalemler ve koridorlar dezenfekte edilmiştir. Ayrıca koridorlar ve ıslak zeminler çamaşır suyu ile dezenfekte edilmektedir.

          5. Cumhuriyet Başsavcılığı, Ceza Mahkemeleri ve Hukuk Mahkemeleri önbürolarında teması azaltmak ve hastalık bulaşını önlemek amacıyla numaratörler aktif olarak kullanılmaktadır. Dokunmatik panel sık sık dezenfekte edilmektedir.

          6. Tüm vatandaşlarımızın kolayca erişebileceği bir noktada olmak kaydıyla her kata el dezenfektanı yerleştirildi.

   

  Adres

  İhsaniye Mahallesi Zeytinli Bahçe Caddesi Adalet Sarayı Akdeniz/Mersin

  Telefon

  +90 324 2321845

  +90 324 232 80 84

  E-Posta

  mersincbsisaretadalet.gov.tr

  © 2020 MERSİN ADLİYESİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

  Sitemizi Bugün : 1650 - Toplam : 563874 kişi ziyaret etmiştir.